Jakie ubezpieczenia warto posiadać?

Jakie ubezpieczenia warto posiadać?

Życie bywa nieprzewidywalne i tak naprawdę nigdy nie wiemy, co spotka nas w przyszłości. Niestety życiowa droga bywa kręta i nie zawsze obfituje w miłe wydarzenia, czasem zdarzają się tragedie i przykre okoliczności, w których dochodzi do utraty majątku czy bliskiej osoby. Od wielu takich wydarzeń można się ubezpieczyć. Jakie polisy warto wykupić?

Polisy majątkowe

Wszystkie posiadane nieruchomości stanowią ważny składnik majątku, dlatego ich ubezpieczenie jest bardzo ważne. Warto pamiętać o tym, że taka ochrona może obejmować nie tylko obiekty już istniejące, ale także będące w trakcie budowy.

Zakres polisy w tym przypadku jest różnorodny, zależny od towarzystwa ubezpieczeniowego. Dlatego też w wyborze najlepszej oferty należy kierować się indywidualnymi potrzebami.

Polisy majątkowe poza nieruchomościami mogą obejmować także maszyny, zwierzęta, surowce, płody rolne, dzieła sztuki, kosztowności i wiele innych.

Polisy samochodowe

Każdy kierowca zobowiązany jest do wykupu polisy OC – zakres ubezpieczenia regulowany jest ustawą, dlatego w przypadku każdego ubezpieczyciela jest taki sam, jedyna różnica może być widoczna jedynie cenie. Jednak auto można chronić na wiele innych sposobów. Autocasco to ubezpieczenie, które sprawdzi się na wypadek kradzieży auta, a także stłuczki czy szkodliwych dla pojazdu warunków atmosferycznych.

Ubezpieczając dodatkowo pojazd można skorzystać również z polisy assistance (wariant podstawowy lub rozszerzony) czy ubezpieczenia komunikacyjnego NNW.

Polisy zdrowotne

Wiele osób niezadowolonych z funkcjonowania publicznej służby zdrowia decyduje się wykupić prywatne polisy zdrowotne. Pakiety medyczne obejmują różny zakres usług (w zależności od ubezpieczyciela), dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiednio dopasowanego do swoich potrzeb.

Polisy zdrowotne gwarantują szybki dostęp do wielu specjalistów.

Polisy osobowe

W polisach osobowych chodzi nie o ubezpieczenie majątku, a samego siebie. Jest to jeden z najpopularniejszych typów ubezpieczeń na życie, pozwalający na zabezpieczenie najbliższych na wypadek nagłej śmierci ubezpieczonego.

Ubezpieczenie przewiduje nie tylko wypłatę odszkodowania w przypadku śmierci. W zależności od zakresu ubezpieczenia obejmuje ono także ciężkie kalectwo czy utratę zdolności do podjęcia zatrudnienia.

Ubezpieczenia na życie dostępne są w wielu typach. Można ubezpieczać się indywidualnie lub grupowo. Możliwości jest sporo, warto zapytać ubezpieczyciela o ofertę, by wybrać idealny dla siebie zakres ochrony.

Polisy turystyczne

Dla osób często podróżujących zarówno po kraju jak o po świecie przydatne będą polisy turystyczne. Dzięki temu podróżując, będziemy odpowiednio zabezpieczeni przed nieszczęśliwymi wypadkami losowymi. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy konieczne będzie skorzystanie ze specjalistycznej opieki medycznej, czy zostaniemy okradzeni ze sprzętu lub nasz bagaż zostanie zgubiony. Polisa turystyczna ochroni nas przed skutkami nieprzewidzianych sytuacji. Zakres ubezpieczenia zależny jest ubezpieczyciela.