Leasing Kraków

NAJLEPSZA OFERTA NA RYNKU

Oferta leasingowa dla Ciebie lub Twojej firmy!

Leasing Kraków to dobry sposób na sfinansowanie zakupu dowolnego przedmiotu. Umowa leasingu dotyczy transakcji, w których jedna ze stron - finansująca, zakupuje np. maszynę czy pojazd, a następnie użycza je firmie lub osobie prywatnej w zamian za regularne płatności, czyli comiesięczne raty leasingowe. Przedmiot leasingu może być zarówno towarem nowym jak i używanym.

Godziny pracy:

8:00 - 16:00

Siedziba firmy:

ul. Bociana 18, Kraków

Leasing Kraków - dlaczego warto?

Leasing Kraków to bardzo popularna w ostatnich latach forma finansowania zakupu rzeczy ruchomej lub nieruchomej, która będzie wykorzystywana do prowadzenia działalności gospodarczej.

Umowa leasingowa jest umową cywilnoprawną. Zawierana jest pomiędzy stroną finansującą (czyli leasingodawcą) a korzystającą (czyli leasingobiorcą). Leasing maszyn budowlanych, leasing samochodów a może leasing fotowoltaiki? Tak naprawdę tu możliwości finansowania jest dużo, tak naprawdę zależnie od oferty firmy leasingowej przedmiotem umowy może być wszystko.

W znalezieniu korzystnej oferty może pomóc broker leasingowy Kraków. Pośrednik leasingowy taki jak ERES Finanse nie tylko znajdzie najlepszą ofertę, ale również pomoże znaleźć firmę leasingową, która udziela finansowania np. na nietypowe sprzęty. DO najczęściej finansowych przedmiotów należą samochody - osobowe, dostawcze czy ciężarowe, maszyny produkcyjne i budowlane a także nieruchomości czy sprzęt biurowy. Jako firma ERES Finanse z Krakowa mamy bardzo bogatą ofertę.

Leasing w Krakowie dostępny jest w kilku typach, każdy z nich różni się nieco zasadami oraz konstrukcją umowy. W każdym przypadku obowiązują nieco inne prawa i obowiązku zarówno dla leasingodawcy, jak i leasingobiorcy.

Leasing finansowy Kraków

Czym się charakteryzuje leasing finansowy Kraków? W tym przypadku przedmiot leasingu zaliczany jest do majątku leasingobiorcy. Co oznacza to w praktyce? W przypadku leasingu przedsiębiorca musi wpisać leasingowany przedmiot do ewidencji środków trwałych. Jeżeli przedsiębiorca zdecyduje się na leasing finansowy Kraków, musi pamiętać o tym, że serwisowanie przedmiotu leasingowanego oraz dokonywanie odpisów amortyzacyjnych będzie leżało po jego stronie.

Leasing finansowy Kraków można porównać do zakupów na raty, z tą jednak różnicą, że leasingobiorca staje się właścicielem przedmiotu dopiero wtedy, gdy spłaci wszystkie raty leasingowe i dokona wykupu leasingowanego środka trwałego lub ruchomego. Leasing finansowy Kraków wymaga od przedsiębiorcy dokonania wpłaty całego podatku VAT w chwili zawierania umowy.

Leasing operacyjny Kraków

Leasing operacyjny Kraków jest to zdecydowanie najczęściej wybierana opcja, ponieważ jest ona w wielu przypadkach najkorzystniejsza. W tym przypadku leasingowany przedmiot będzie zaliczany do ewidencji środków trwałych leasingodawcy, który będzie mógł dokonywać odpisów amortyzacyjnych.

Leasing operacyjny Kraków umożliwia spłatę podatku VAT w ratach. Ze względu na to, że łączna kwota rat nie pokryje całkowicie wartości przedmiotu, w umowie zawieranej pomiędzy leasingobiorcą a leasingodawcą określana jest wartość opłaty wstępnej oraz opłaty za wykup po wygaśnięciu umowy.

Leasing pośredni i bezpośredni

Leasing można podzielić jeszcze na dwie inne grupy, czyli leasing pośredni i bezpośredni. W przypadku wariantu bezpośredniego to sam producent oddaje przedmiot w leasing. Natomiast w wariancie pośrednim to firma leasingowa nabywa od producenta określony przedmiot, a następnie na podstawie umowy leasingowej oddaje go w użytkowanie leasingobiorcy

Leasing konsumencki Kraków

Leasing Kraków to opcja finansowania, z której korzystają głównie przedsiębiorcy, którzy mogą dodatkowo skorzystać z możliwości zaliczenia go w koszta prowadzenia działalności i to bez zmniejszenia zdolności kredytowej. Dużym zainteresowaniem cieszy się leasing aut Kraków - z tego rozwiązania korzystają szczególnie chętnie firmy transportowe, które regularnie wymieniają pojazdy na nosze modele.

Warto jednak wiedzieć, że leasing Kraków przeznaczony jest nie tylko dla przedsiębiorców, z powodzeniem mogą korzystać z niego także osoby nieprowadzące działalności gospodarczej (choć nie zawsze będzie to rozwiązanie korzystne, co należy mieć na uwadze). Chodzi tu o leasing konsumencki, przeznaczony dla osób prywatnych, które nie mają odpowiedniej ilości gotówki na sfinansowanie zakupu. Leasing konsumencki Kraków najczęściej dotyczy zakupu samochodów osobowych.

Leasing zwrotny

Jednym z typów leasingów jest również leasing zwrotny. Na czym polega? W tym przypadku przedsiębiorstwo odsprzedaje środki trwałe firmie leasingowej, a następnie bierze je od niej w leasing. Być może brzmi to nieco skomplikowanie, jednak w rzeczywistości jest dość proste i co ważne skuteczne. Bez wątpienia w wielu przypadkach taki leasing okaże się niezwykle pomocny do tego, by firma mogła odzyskać płynność finansową i podejmować dalsze działania.

Leasing Kraków - podsumowanie

Finansowanie w postaci leasingu w wielu przypadkach będzie korzystnym rozwiązaniem między innymi ze względu na uproszczone procedury oraz to, że znacznie łatwiej go pozyskać niż kredyt. Co ważne, leasing operacyjny Kraków nie ma wpływu na zdolność kredytową, dlatego też jeśli przedsiębiorstwo będzie potrzebowało kredytu, przy odpowiedniej zdolności kredytowej będzie miało szansę na jego otrzymanie.

LUB