Kolizja lub wypadek i zaniżone odszkodowanie

Kolizja lub wypadek i zaniżone odszkodowanie

Wypadek i kolizja drogowa to dla uczestników zdarzenia sytuacja stresująca. Dodatkowym problemem jest również sytuacja, w której ubezpieczyciel przyznał poszkodowanemu odszkodowanie w zaniżonej wartości. Co w takim przypadku? Jak postępować, by odzyskać należne pieniądze na naprawę wyrządzonych szkód? O sprawiedliwą wysokość odszkodowania za wypadek można walczyć samodzielnie, jednak zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem  będzie skorzystanie z pomocy specjalisty. Warto po rozwiązanie problemu udać się do Zaniżonej Szkody.

Zaniżone odszkodowania – częsta praktyka zakładów ubezpieczeń

Niestety zakładu ubezpieczeń od wielu lat stosują nieuczciwą praktykę zaniżania odszkodowań, przez co 9/10 poszkodowanych kierowców otrzymuje pierwotnie znacznie mniej pieniędzy, niż w rzeczywistości im się należy. Z tym procederem na szczęście można walczyć – pomocna będzie tu między innymi firma Zaniżona Szkoda, oferująca dopłaty do odszkodowań.

Jak uzyskać dopłatę do odszkodowania?

Współpraca z Zaniżoną Szkodą jest naprawdę bardzo prosta. Wystarczy wypełnić specjalny formularz na stronie internetowej. Należy w nim umieścić wszystkie dane, które będą niezbędne do indywidualnej analizy sytuacji poszkodowanego, który otrzymał w jego mniemaniu zbyt niskie odszkodowanie od ubezpieczyciela. Po zgłoszeniu na adres e-mail trafia ankieta z pytaniami dotyczącymi samej szkody oraz okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia. Dla ułatwienia analizy warto zamieścić sporządzony przez ubezpieczyciela kosztorys napraw.

Analiza dokumentacji, kosztorysu i wszystkich przesłanych dokumentów w większości przypadków nie będzie trwała dłużej niż 48-72 h.

Jeżeli wykonana przez specjalistów analiza wykaże rozbieżność pomiędzy wypłaconą kwotą odszkodowania a należną sumą za wykonanie wszystkich napraw, wówczas proponowana jest wysokość dopłaty. Jeżeli będzie dla poszkodowanego satysfakcjonująca, wówczas dochodzi do podpisania cesji wierzytelności (zbycia prawa do wyższego odszkodowania).

Po podpisaniu cesji i zbyciu praw Zaniżona Szkoda najszybciej jak to tylko będzie możliwe, dokonuje dopłaty do odszkodowania w ustalonej wcześniej wysokości.

Jaka dokumentacja jest niezbędna przy dopłacie do odszkodowania?

Aby analiza tego, czy rzeczywiście doszło do wypłaty zaniżonego odszkodowania przebiegła szybko i sprawnie, ważne jest dostarczenie do Zaniżonej Szkody odpowiednich dokumentów. Ich rodzaj zależny jest od tego, czy jest to szkoda częściowa, czy całkowita.

W przypadku szkody częściowej najważniejszym dokumentem będzie kosztorys oraz decyzja o przyznaniu odszkodowania.

Przy szkodzie całkowitej poza wymienionymi wcześniej dokumentami niezbędny będzie również arkusz wyceny wartości pojazdu sprzed zdarzenia drogowego, arkusz wyceny wraku oraz potwierdzenie wypłaconej kwoty za zezłomowanie pojazdu.

W Zaniżonej Szkodzie o dopłatę do odszkodowania można starać się w przypadku, w którym od zdarzenia drogowego, w którym auto zostało uszkodzone, nie minęły 3 lata.