Kredyt samochodowy Kraków

NAJLEPSZA OFERTA NA RYNKU

Kredyt na samochód nowy lub używany - dla Ciebie!

Zakup auta bardzo często jest sporym wydatkiem, zatem większość osób może nie posiadać odpowiedniej kwoty. Co zrobić w takim przypadku? Wcale nie trzeba rezygnować z planów zakupu nowego auta - wystarczy zastanowić się, czy w takim przypadku kredyt samochodowy Kraków nie będzie dobrym rozwiązaniem. Zapraszamy do współpracy - wypełnij formularz i otrzymaj niezobowiązującą ofertę!

Godziny pracy:

8:00 - 16:00

Siedziba firmy:

ul. Bociana 18, Kraków

Kredyt na zakup samochodu Kraków - podstawowe informacje

Czym są kredyty samochodowe Kraków? To produkty finansowe specjalnego przeznaczenia. Co to oznacza? Otóż kredyt samochodowy Kraków jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest wyłącznie na sfinansowanie zakupu auta. Jest on zaciągany wyłącznie na nabycie konkretnego modelu pojazdu, w związku z czym kwota kredytu odpowiada cenie auta. Pożyczka na samochód Kraków charakteryzuje się też tym, że bardzo często pożyczkobiorca nie ma możliwości swobodnego dysponowania środkami. Wynika to z tego, że środki pochodzące z kredytu przelewane są bezpośrednio na konto sprzedawcy auta.

Czy warto zaciągać kredyt na zakup samochodu Kraków? W większości przypadków będzie to opłacalne rozwiązanie, jednak to czy warto się na nie zdecydować, będzie zależne od warunków finansowania. Rozważając samochód na kredyt Kraków, warto zapoznać się z ofertami różnych instytucji finansowych, aby wybrać tę najtańszą i najkorzystniejszą.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać kredyt samochodowy Kraków?

Kredyt samochodowy Kraków przeznaczony jest zarówno dla firm, jak i osób fizycznych. W każdym przypadku podstawą udzielenia finansowania jest złożenie stosownego wniosku oraz dołączenie do niego wymaganych dokumentów. Wniosek, aby został zaakceptowany i przyjęty do analizy powinien zawierać najważniejsze informacje dotyczące kupowanego pojazdu (przede wszystkim nazwę modelu, rocznik czy cenę). Bardzo ważne jest również określenie ewentualnej wysokości wkładu własnego - na tej podstawie nie tylko zostanie wybrany odpowiedni typ kredytu, ale również jego warunki. Kredyt na samochód wymaga obliczenia zdolności kredytowej, dlatego też należy dostarczyć do instytucji finansującej odpowiednie dokumenty potwierdzające wysokość uzyskiwanego dochodu.

Kredyty samochodowe Kraków - rodzaje

Kredyty samochodowe Kraków dostępne są w kilku wariantach - główne różnice pomiędzy poszczególnymi ofertami odnoszą się przede wszystkim do sposobu spłaty zaciągniętego zobowiązania. Warto pamiętać, że tryb spłaty będzie miał istotny wpływ nie tylko na warunki finansowania, ale także na ogólne koszty kredytowe. Jakie są typu kredytów na zakup samochodu?

Kredyt samochodowy Kraków z ratą miesięczną, jak sama nazwa wskazuje, wymaga spłaty raty każdego miesiąca, aż do momentu całkowitej spłaty zobowiązania. W zależności od konkretnego przypadku okres spłaty może wynosić nawet 10 lat, a wszystkie raty muszą być regulowane zgodnie z harmonogramem. Raty mogą być równe lub malejące. Kredyt z ratą miesięczną można zaciągnąć zarówno na pokrycie 100% wartości auta, jak i tylko na jego część.

Decydując się na kredyt na zakup samochodu Kraków, można skorzystać również z wariantu balonowego. Nie jest to kredyt na samochód używany Kraków, wariant ten wykorzystywany jest głównie przy finansowaniu zakupu nowego pojazdu. Na czym opiera się ten sposób finansowania? W pierwszej kolejności kredytobiorca musi wnieść wkład własny, najczęściej w wysokości około 10-20% wartości auta. Następnie przez okres nie dłuższy niż 5 lat spłaca każdego miesiąca raty w określonej wysokości (bardzo często są one dość niskie). Przy zakończeniu umowy kredytobiorca spłaca pozostałą część zadłużenia, która może wynosić nawet 50% wartości auta. Ostatnia największa rata nazywana jest ratą balonową. Można rozłożyć ją jeszcze na niższe spłaty, może być także anulowana pod warunkiem jednak, że dealer odkupi auto od kredytobiorcy po zakończeniu umowy, a przy tym zaoferuje mu nowy model pojazdu w kolejnym kredycie.

Inna opcja to kredyt samochodowy 50/50. W takim przypadku spłata zobowiązania rozkładana jest na dwie raty - pierwsza wpłacana jest przy zaciąganiu kredytu, kolejna natomiast musi zostać opłacona po roku. Można również skorzystać z wariantu 60/40. Zasada jest taka sama z tą różnicą, że pierwsza rata będzie nieco wyższa od tej ostatniej.

Jaki kredyt na samochód będzie najlepszy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wybór w tym przypadku powinien być zależny nie tylko od indywidualnych preferencji, ale i możliwości finansowych.

LUB