NAJLEPSZA OFERTA NA RYNKU
Działamy we współpracy z czołowymi instytucjami finansowymi w kraju. W oparciu o Twoje cele i potrzeby, dokonamy analizy dziesiątek propozycji leasingowych, opartych o Twoje podstawowe dane. Kierując się Twoimi wymaganiami, znajdziemy najlepsze warunki dostępne na rynku, jednocześnie oferując kompleksowe doradztwo. Przeprowadzimy też za Ciebie niemal kompletny proces formalny związany z procedurami bankowymi.
LUB
Oferujemy leasing dowolnego przedmiotu, na niezwykle korzystnych warunkach.
LUB
Z uwagi na znaczące korzyści podatkowe, stanowi najbardziej popularny wśród przedsiębiorców instrument finansowania pojazdów i wszelkich środków trwałych. Umożliwia wliczenie pełnej opłaty wstępnej i raty leasingowej w koszty uzyskania przychodów działalności, wraz z odliczeniem 50% wartości VAT, do kwoty 150 000 zł. Po upłynięciu ustalonego okresu leasingu, wykup jest nieobligatoryjny. Oprócz zmniejszonych kosztów początkowych, ta forma finansowania gwarantuje stałe koszty miesięcznie poprzez rozłożenie podatku VAT od sumy płatności leasingowych na raty, dopasowane do harmonogramu opłat przedmiotu leasingu.
Minimalny okres czasu trwania umowy przewidziany jest na 40% okresu amortyzacji przedmiotu - w przypadku samochodów minimum 2 lata. Obowiązek amortyzacji podlega leasingodawcy.
Dokonując analizy ofert leasingowych, kierujemy się Twoimi priorytetami, nie tylko minimalizując Twój wkład czasowy w proces uzyskania finansowania, ale też dobierając najkorzystniejsze pod względem finansowym i podatkowym oferty. Niezależnie od sytuacji i kryteriów Twojej firmy, dobierzemy najbardziej optymalne rozwiązanie dostępne na rynku i zadbamy o dopełnienie wszystkich procedur, kompletując niezbędne dokumenty i przeprowadzając pełen proces formalny.
LUB
Oferta wiążąca się z większymi kosztami początkowymi, wynikającymi z konieczności opłacenia wraz z pierwszą ratą całości wartości VATu od przedmiotu leasingu. W ramach tej opłaty możliwe jest jednorazowe odliczenie kosztu, wraz z jego jednorazową amortyzacją. Podstawową korzyścią, jaką niesie ze sobą ten instrument, jest forma naliczania stawki VAT, która w przypadku leasingu finansowego jest wyłącznie równowartością faktycznej należności od finansowanego przedmiotu.
W przeciwieństwie do leasingu operacyjnego, użytkownik przedmiotu nie płaci podatku od usługi finansowania, a jedynie VAT od wartości przedmiotu. Dodatkowo, w ramach tej usługi, leasingobiorca ma możliwość wykazania przedmiotu jako środku trwałego, czas trwania umowy jest dobrowolny i nieograniczany zapisem ustawy.
LUB
Leasing samochodów osobowych i dostawczych to wszechstronne korzyści dla Twojej firmy:
Co oferujemy:
Przedmiotem leasingu mogą być:
Podstawowe parametry leasingu:
Pomagamy sfinansować:
Co oferujemy:
Przedmiotem leasingu mogą być:
Co oferujemy:
Przedmiotem leasingu mogą być:
Co oferujemy:
Przedmiotem leasingu mogą być:
Co oferujemy:
Przedmiotem leasingu mogą być:
Co oferujemy:
Przedmiotem leasingu mogą być:
Co oferujemy:
Co oferujemy:
Co oferujemy:
LUB
Leasing to bardzo często wykorzystywana forma finansowania, z której korzystają osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Tak naprawdę leasingowi podlegają nie tylko samochody, ale również maszyny czy sprzęt budowlany, dostępny jest również leasing na fotowoltaikę.
Skąd tak duże zainteresowanie leasingiem? Ma to związek przede wszystkim z tym, że taka forma finansowania pozwala na uzyskanie przy stosunkowo niewielkim wkładzie własnym narzędzi niezbędnych do efektywnego prowadzenia firmy. Należy również podkreślić, że z opcji leasingu mogą skorzystać nie tylko przedsiębiorcy, ale również osoby fizyczne.
Leasing jest formą finansowania rzeczy ruchomej lub nieruchomej, która będzie wykorzystywana przez leasingobiorcę w celach zarobkowych. Pomiędzy leasingodawcą (finansującym) a leasingobiorcą (korzystającym) zawierana jest umowa cywilnoprawna, określająca wszystkie najważniejsze warunki leasingu. Co może być przedmiotem leasingu? Tu możliwości jest naprawdę dużo. Jest to forma finansowania, którą można przeznaczyć na zakup przedmiotów z różnych dziedzin.
Leasing samochodowy, leasing na maszyny budowlane czy pozostały sprzęt obejmuje nie tylko urządzenia nowe, ale również używane. W wielu przypadkach leasing samochodu dostawczego może okazać się znacznie korzystniejszym rozwiązaniem niż zakup pojazdu na kredyt. Choć leasing pracowniczy jest mało popularny, to jednak warto wiedzieć, że istnieje też taka forma leasingu. Polega ona na wynajęciu pracownika od agencji pracy tymczasowej, w której jest on zatrudniony. Z tego rozwiązania korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy potrzebujący bardzo szybko pracownika o określonych kwalifikacjach, a samo zatrudnienie ma być rozwiązaniem krótkoterminowym.
Leasing operacyjny wśród przedsiębiorców cieszy się zdecydowanie największym zainteresowaniem, przede wszystkim ze względu na to, że jego zasady są proste, a dodatkowo można przy tym zoptymalizować koszty podatkowe.
Leasing urządzeń, fotowoltaiki czy pojazdów w wersji operacyjnej polega na tym, że leasingodawca przekazuje przedmiot leasingu do użytkowania leasingobiorcy. Ten ostatni w zamian za to płaci określoną ilość rat we wcześniej ustalonej wysokości. Dopóki raty są spłacane, leasingobiorca ma prawo do korzystania z przedmiotu leasingu, jednak na zasadach, jaki zostały wcześniej określone w umowie zawartej pomiędzy stronami.
Zgodnie z przepisami leasing operacyjny nie może zostać zawarty na okres krótszy niż wartość 40% okresu normatywnej stawki amortyzacji przedmiotu leasingu. W związku z tą zasadą w większości przypadków leasing samochody przekracza 24 miesiące.
W wariancie operacyjnym przedmiot umowy leasingu zaliczany jest do ewidencji środków trwałych leasingodawcy. Co oznacza to w praktyce? Otóż leasingobiorca ma prawo pomniejszenia swojego podatku, ponieważ wszystkie koszty związane z leasingiem będą dla niego kosztami uzyskania przychodu.
W związku z tym, że leasing operacyjny traktowany jest jako usługa, do każdej raty leasingowej naliczany jest podatek VAT w wysokości 23%. Jest on doliczany do każdej raty i może zostać odliczony przez leasingobiorcę.
Leasing finansowy pod wieloma względami różni się od leasingu operacyjnego. W tym przypadku leasingowany przedmiot zaliczany jest do ewidencji środków trwałych leasingobiorcy. W takim przypadku to on będzie miał prawo do odpisów amortyzacyjnych (przy leasingu operacyjnym robi to strona finansująca), a kosztem uzyskania przychodu będzie nie całość raty leasingowej, a jedynie jej część odsetkowa.
W przypadku leasingu finansowego w większości przypadków okres trwania umowy wynosi od 6 do 60 miesięcy (można czasem spotkać się również z umowami trwającymi 84 miesiące). Po zakończeniu umowy leasingu przedmiot przechodzi na własność leasingobiorcy.
W związku z tym, że w leasingu finansowym leasingowany przedmiot traktowany jest jak towar, stawka podatku VAT może być bardzo różna, uzależniona od tego, jaki przedmiot brany jest w leasing.
Leasing finansowy opłacalny jest tylko w przypadku tych przedmiotów, na które obowiązuje stawka VAT niższa niż 23%. Warto również podkreślić, że korzystając z leasingu finansowego, należy z góry opłacić wartość podatku VAT za cały okres trwania umowy.
Choć leasing dostępny jest zarówno dla przedsiębiorców jak i osób prowadzących działalność gospodarczą, to jednak zdecydowanie najczęściej z tej formy finansowania korzysta ta pierwsza grupa. Leasing ma wiele korzyści zarówno dla jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i małych, dużych i średnich przedsiębiorstw. Z leasingu często korzystają nawet bardzo duże korporacje.
Skąd tak duże zainteresowanie leasingiem nie tylko wśród przedsiębiorców, ale również zwykłych konsumentów? Wpływ na to ma przede wszystkim fakt, że leasing jest znacznie łatwiej otrzymać niż kredyt czy pożyczkę z banku. Dodatkowo coraz częściej leasing ma znacznie korzystniejsze warunki spłaty niż pozostałe formy finansowania.
Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, mogą skorzystać z leasingu konsumenckiego. Natomiast dla firm przewidziany jest leasing operacyjny lub finansowy - w tym przypadku to, który z nich będzie najkorzystniejszy, zależy przede wszystkim od możliwości finansowych przedsiębiorstwa oraz stawki VAT za leasingowany przedmiot. Warto pamiętać, że leasing finansowy jest najkorzystniejszy, gdy stawka podatku VAT za leasingowany przedmiot jest mniejsza niż 23%, a możliwości finansowe przedsiębiorstwa pozwolą na zapłatę podatku VAT za cały okres obowiązywania umowy (przy opcji leasingu finansowego jest to konieczność).
Korzystanie z opcji finansowania leasingiem ma wiele korzyści, nic więc dziwnego w tym, że jest to bardzo popularne rozwiązanie, z którego korzystają nie tylko przedsiębiorcy, ale również osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Leasing to jeden z najlepszych sposobów na rozpoczęcie działalności bez generowania dużych kosztów na początek, jakie należy ponieść na zakup niezbędnego sprzętu.
Wbrew pozorom leasing daje mnóstwo możliwości nie tylko przedsiębiorstwom niezależnie od profilu ich działalności i wielkości. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać również klienci indywidualni, nabywający auto czy inny niezbędny sprzęt spłacając go w wygodnych i nieobciążających domowego budżetu ratach. Co ważne, opcja leasingu obejmuje przedmioty zarówno nowe, jak i używane.
Wielu przedsiębiorców jak i klientów indywidualnych, zanim zdecyduje się na leasing samochodu czy sprzętu zastanawia się nad tym, czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z możliwości wynajmu. Która z tych możliwości jest korzystniejsza - leasing czy wynajem długoterminowy?
Oczywiście to, która opcja będzie korzystniejsza, zależne jest od indywidualnego przypadku, jednak jak się okazuje najlepszym rozwiązaniem, w większości przypadków będzie leasing, między innymi ze względu na to, że w tym przypadku istnieje możliwość odliczenia części kwoty koniecznej do spłaty, jako kosztów prowadzenia działalności. Zmniejszenie wydatków dla przedsiębiorców ma ogromne znaczenie, dlatego też gdy tylko potrzebują pojazdów czy dodatkowego sprzętu, leasing będzie dla nich najlepszą opcją. Ponadto ta forma finansowania daje dość dużą swobodę w użytkowaniu leasingowanego sprzętu, a po zakończeniu umowy można go wykupić za stosunkowo niewielką cenę.
A wynajem? W pewnych okolicznościach może być lepszy od leasingu. Wszystkie koszty są tu zamknięte w jeden racie. Co prawda, jest ona dość wysoka, za to wynajem nie wymaga wielu formalności. Wynajem odbywa się zawsze na ściśle określonych zasadach i w przeciwieństwie do leasingu nie jest wykorzystywany przez dłuższy czas, liczony nie w miesiącach, a ratach.
LUB
Powiedz nam, czego potrzebujesz i jak możemy Ci pomóc. Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy.