Wynajem długoterminowy Kraków

NAJLEPSZA OFERTA NA RYNKU

Nowy samochód i niskie opłaty miesięczne.

Zakup auta to nie jedyny sposób na to, by móc na co dzień korzystać z pojazdu. Zarówno firmy jak i osoby prywatne mogą zdecydować się najem długoterminowy Kraków. To rozwiązanie cieszące się coraz większym zainteresowaniem. Zapraszamy do współpracy - wypełnij formularz i otrzymaj niezobowiązującą ofertę!

Godziny pracy:

8:00 - 16:00

Siedziba firmy:

ul. Bociana 18, Kraków

Czym jest wynajem długoterminowy Kraków?

Wynajem długoterminowy samochodu Kraków to usługa przypominająca dzierżawę auta. Oznacza to, że wynajmujący może korzystać z wybranego pojazdy przez określony czas pod warunkiem, że będzie każdego miesiąca uiszczał stałą opłatę w określonej umową wysokości. W większości przypadków okres najmu wynosi od 2 do 5 lat. Wynajem długoterminowy aut Kraków zawsze odbywa się na podstawie umowy zawartej pomiędzy wynajmującym a firmą oferującą wynajem pojazdów. Obowiązkowo musi znaleźć się w niej kilka ważnych informacji, czyli czas trwania umowy, wysokość comiesięcznych rat, harmonogram spłat czy szacowany przebieg pojazdu (niektóre firmy oferujące auta na wynajem za jego przekroczenie naliczają dodatkowe opłaty). Jeżeli pomiędzy firmą a wynajmującym zostały ustalone dodatkowe warunki np. wykup auta po zakończeniu umowy, to również musi zostać zawarte w dokumencie.

Czy wynajem długoterminowy samochodu Kraków to korzystne rozwiązanie?

Długoterminowy wynajem samochodu Kraków jeszcze do niedawna wykorzystywany był przede wszystkim przez większe korporacje, w których flota składała się nawet z kilkudziesięciu czy kilkuset aut. Od jakiegoś już czasu z takiego rozwiązania korzystają również małe firmy, a także jednoosobowe działalności gospodarcze czy osoby fizyczne, które nie prowadzą swojego przedsiębiorstwa.

Wynajem długoterminowy aut Kraków ma wiele zalet, dlaczego jednak jest tak chętnie wykorzystywany? Wpływ na to mają przede wszystkim następujące czynniki:
● stałe koszty - umowa wynajmu określa wysokość miesięcznej raty, która pozostaje niezmienna. Na sumę opłat składa się poza wynajmem także ubezpieczenie, serwis mechaniczny, roczne przeglądy czy wymiana i przechowywanie opon. Do miesięcznej raty za wynajem samochodu nie są doliczane koszty paliwa - te całkowicie ponosi strona wynajmująca;
● brak ryzyka spadku wartości pojazdu. Samochodów będący przedmiotem wynajmu jest własnością firmy wypożyczającej. Kierowca, który z niego korzysta, nie musi się absolutnie przejmować tym, jaka będzie jego wartość po wygaśnięciu umowy;
● brak wpłaty wstępnej - pierwsze koszty wynajmujący ponosi dopiero po podpisaniu umowy i otrzymaniu kluczyków do auta;
● oszczędność czasu dzięki małej ilości obowiązków serwisowych i administracyjnych;
● możliwość zaliczenia raty wynajmu do kosztów uzyskania przychodu, co pozwoli firmom na zmniejszenie podatku;

Wynajmujący po wygaśnięciu umowy może starać się odkupić pojazd, jednak nie jest to działanie wymagane, obowiązkowe. Poza wykupem może również starać się o odnowienie kontraktu - wówczas otrzyma nowe auto (bez dodatkowych kosztów).

Koszty wynajmu długoterminowego

Ile kosztuje wynajem długoterminowy samochodów Kraków? W tym przypadku stawki mogą być bardzo różne, wszystko zależne jest od indywidualnego cennika wynajmującego. Warto pamiętać jednak o tym, że największy wpływ na wysokość opłat za wynajem wpływ ma:
● opłata wstępna (coraz częściej jest to 0 zł, choć oczywiście wynajmujący może wpłacić dowolną kwotę - w takim przypadku im więcej wpłaci, tym mniejsze będzie miał raty);
● rata wynajmu płacona co miesiąc.
● dodatkowe opłaty naliczane po przekroczeniu limitu kilometrów.

To jak duże będą koszty wynajmu, zależy także od czasu trwania umowy oraz rodzaju i marki wynajmowanego auta - marki typu premium będą zdecydowanie dużo droższe od tych popularnych, powszechnie użytkowanych.

Wynajem długoterminowy auta Kraków - podsumowanie

Warto wiedzieć, że wynajem długoterminowy auta kraków pozwoli na obniżenie kosztów wynikających z użytkowania pojazdu. Wynajmujący nie będzie musiał martwić się kosztami takimi jak serwis czy ubezpieczenie. Wszystko, co najważniejsze w dbaniu o auto zostanie zawarte w jednej miesięcznej racie. W przeciwieństwie do kredytu samochodowego wynajem długoterminowy Kraków pozwala na dość częstą zmianę samochodów i to bez konieczności ponoszenia ogromnych sum na ich zakup.

Przedsiębiorcy decydują się na wynajem długoterminowy Kraków z wielu powodów, a jednym z nich jest możliwość zaliczenia miesięcznej raty do kosztów uzyskania przychodu, co daje spore korzyści podatkowe.

Wynajem długoterminowy samochodów Kraków to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców i osób fizycznych. które często zmieniają pojazdy i nie mają tak dużych środków finansowych, które mógłby przeznaczyć na zakup wymarzonego auta. Warto pamiętać, że wynajem długoterminowy Kraków jest usługą, z której mogą korzystać nie tylko przedsiębiorcy, ale również osoby fizyczne, które nie chcą brać kredytu na zakup samochodu. Warunki przyznawania wynajmu w obu przypadkach będą niemal identyczne.

LUB