Leasing konsumencki

NAJLEPSZA OFERTA NA RYNKU

Leasing dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej.

Osoby indywidualne, nie prowadzące działalności gospodarczej także mogą korzystać z leasingu samochodów.

Oferta ta stanowi korzystną alternatywę dla kredytu bankowego, szczególnie dla osób o niższej zdolności kredytowej, z uwagi na dużo prostsze procedury formalne w rozpatrywaniu wniosków o finansowanie. Zaletą tej formy finansowania jest przede wszystkim możliwość używania samochodu bez konieczności jego zakupu.

LUB

blank
blank
blank

Dlaczego warto?

Finansowanie można otrzymać bez okazania zaświadczenia o dochodach, do kwoty 100 000 zł, w oparciu jedynie o oświadczenie leasingobiorcy. Wpłata leasingowa zaczyna się od poziomu 1% wartości pojazdu. Leasingowi konsumenckiemu podlegają także samochody używane w wieku do 10 lat.

Należy pamiętać, że wszystkie opłaty leasingowe, podobnie jak w przypadku kredytu, powinny być regularnie spłacane, w przeciwnym razie leasingodawca ma prawo do rozwiązania umowy i odbioru przedmiotu leasingu.

LUB

Co warto wiedzieć o leasingu konsumenckim?

Leasing konsumencki (czasem nazywany również osobistym lub prywatnym) to finansowanie dla osób fizycznych, które nie prowadzą własnej działalności gospodarczej. Warto wiedzieć, że leasing konsumencki niewiele różni się od zwykłego leasingu. W przypadku leasingu finansowego wszelkie formalności są ograniczone do minimum, a to wszystko dzięki temu, że zdecydowaną większość spraw za konsumenta załatwia firma leasingowa.

Leasing urządzeń w przypadku wariantu konsumenckiego można zorganizować na znacznie korzystniejszych warunkach, szczególnie w przypadku pojazdów. Należy pamiętać również o tym, że leasing samochodów wymaga wykupienia AC i NNW, w niektórych przypadkach w zależności od konstrukcji umowy, obowiązkowa może być również do wykupienia usługa Assistance. Leasing sprzętu budowlanego, samochodów, maszyn czy paneli fotowoltaicznych dotyczy zarówno produktów pochodzących z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Podobnie jak w przypadku klasycznej opcji, tak i przy leasingu konsumenckim istnieje możliwość wykupu leasingowanego przedmiotu po zakończeniu umowy. Bardzo często jest to symboliczna kwota.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że leasing konsumencki ogranicza nieco prawo leasingobiorcy do korzystania z leasingowanego przedmiotu. W praktyce oznacza to, że nie może być on wykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej, nie można go sprzedać ani wprowadzać żadnych zmian. W przypadku leasingu konsumenckiego nie ma możliwości skorzystania z ulg podatkowych - to przywilej dotyczący wyłącznie przedsiębiorców.

LUB