Wynajem długoterminowy – kiedy to dobre rozwiązanie?

Wynajem długoterminowy – kiedy to dobre rozwiązanie?

Obecnie istnieje mnóstwo możliwości finansowania pojazdu  i to bez konieczności ponoszenia dużych kosztów. Do najpopularniejszych form zalicza się leasing oraz wynajem długoterminowy. Ten ostatni cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Kto najwięcej skorzysta, decydując się na tę formę finansowania nabycie aura? Na co należy zwracać uwagę przy wynajmie długoterminowym pojazdu?

Czym jest wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy jest pewną formą dzierżawy auta – kierowca w zamian za stałą miesięczną opłatę ma prawdo do korzystania z wybranego pojazdu przez określony w umowie czas.

W umowie pomiędzy stronami musi być nie tylko określony czas jej trwania, ale również wysokość raty za użytkowanie auta oraz szacowany jego przebieg. Ten jeżeli zostanie przekroczony, użytkownik będzie musiał ponieść dodatkowe koszty za przejechane ponad limit kilometry. Oczywiście w zależności od indywidualnych ustaleń w umowie mogą znaleźć się też dodatkowe warunki, takie jak kwestie związane z naprawą auta, jego ubezpieczeniem czy możliwością wykupu po wygaśnięciu umowy.

Wynajem długoterminowy zgodnie z definicją trwa dłużej niż 12 miesięcy. Najczęściej okres wynajmu wynosi od 2 do 5 lat.

Wynajem długoterminowy – dla kogo będzie to korzystna oferta?

Kto najwięcej skorzysta na wynajmie długoterminowym? Jest to oferta korzystna między innymi dla korporacji, w których potrzebnych jest wiele aut, a które są regularnie wymieniane na nowsze i nowocześniejsze. Co ważne, w przypadku wynajmu kilku czy kilkunastu pojazdów można uzyskać znacznie korzystniejsze warunki wynajmu niż w przypadku pojedynczego auta.  Wynajem długoterminowy to korzystne rozwiązanie również dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Z wynajmu długoterminowego mogą korzystać nie tylko firmy. To dobre i korzystne rozwiązanie także dla osób fizycznych, które nie chcą bądź nie mogą wziąć kredytu na zakup pojazdu. Można śmiało powiedzieć, że wynajem długoterminowy będzie formą abonamentu dla klienta prywatnego, który umożliwi mu korzystanie z samochodu na określonych warunkach.

Jakie są zalety wynajmu długoterminowego?

Wynajem długoterminowy Kraków niesie ze sobą wiele korzyści, nic więc dziwnego w tym, że wśród firm budzi coraz większe zainteresowanie.

Jednym z największych atutów tej formy finansowania są stałe koszty określone w umowie – te pozostają niezmienne przez cały okres jej trwania. Ponadto przy wynajmie długoterminowym strona wynajmująca nie ponosi opłat wstępnych. Pierwsze koszty muszą zostać wniesione dopiero po podpisaniu umowy.

Wynajem długoterminowy to oszczędność czasu zarówno dla przedsiębiorców jak i osób fizycznych, które decydują się na skorzystanie z tej formy finansowania. Stronie korzystającej z pojazdu odchodzą obowiązki administracyjne takie jak zakup ubezpieczenia czy rejestracji auta. To wszystko potrafi pochłonąć naprawdę sporo czasu. W przypadku wynajmu długoterminowego załatwienie tych spraw leży po stronie firmy wynajmującej. Wynajmujący będzie musiał jedynie pokryć koszta wystawionej faktury.

Firmy zajmujące się wynajmem długoterminowym aut mają coraz lepiej rozbudowaną ofertę, w której znajduje się szeroki wybór modeli i marek, również tych klasy Premium. Dzięki temu każdy ma duże szanse na znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie.