Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę leasingu?

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę leasingu?

Wybierając ofertę leasingu z całą pewnością nie można kierować się emocjami – to najprostsza droga do podjęcia złej decyzji. Najlepszym rozwiązaniem będzie analiza oferty, najlepiej przez obiektywnego specjalistę (tu warto rozważyć współpracę z ERES Finanse, co pozwoli na zaoszczędzenie nie tylko czasu, ale i nerwów). O czym warto pamiętać przy wyborze odpowiedniej ofert leasingu?

Jak wybrać dobrą ofertę leasingu?

Zanim zaczniemy poszukiwania najkorzystniejszej oferty, warto zastanowić się nad bardzo ważną kwestią – swoimi wymogami dotyczącymi oferty leasingowej. Ustalając własne potrzeby i oczekiwania, należy mieć na uwadze między innymi to, co będzie przedmiotem leasingu, wysokość rat, okres spłaty, ubezpieczenie, warunki zakończenia umowy czy całkowity koszt leasingu.

Przedmiot leasingu

Wybierając ofertę, należy mieć na uwadze między innymi to, co będzie przedmiotem leasingu. Im jest on popularniejszy (jak np. samochód), tym większa ilość ofert finansowania będzie dostępna. W przypadku niszowych produktów może się okazać, że ciężko będzie znaleźć instytucję, która sfinansuje jego zakup.

Czynsz inicjalny                              

W zależności od oferty jego wysokość wynosi od 0 do 45% wartości leasingowanego przedmiotu. Wysokość czynszu zależy od rodzaju finansowanego środka trwałego, oceny wiarygodności leasingobiorcy oraz polityki firmy leasingowej. Przy ograniczonym budżecie może się okazać, że część opcji finansowania na starcie zostanie wyeliminowana.

Warto też wiedzieć, że opłacając czynsz inicjalny w wartości większej niż 0%, można zmniejszyć wysokość późniejszych rat.

Okres spłaty i wysokość miesięcznych rat

Wybierając ofertę leasingu, warto mieć na uwadzę też okres spłaty i wysokość miesięcznych rat. W tym przypadku najczęściej wygląda to tak, że im więcej rat tym ich ilość jest niższa, za to ogólny koszt leasingu jest większy niż przy mniejszej ilości rat.

Co jest ważniejsze wysokość raty czy ogólne koszty leasingu? Zdecydowanie to pierwsze. Dla zachowania płynności finansowej firmy miesięczne raty nie mogą zbytnio obciążać jej budżetu.

Ubezpieczenie przedmiotu

Ubezpieczenie jest bardzo ważne w leasingu, niezależnie od tego, co jest przedmiotem finansowania oraz tego, kto jest stroną finansującą. W tym przypadku najkorzystniejsza będzie oferta, w której leasingobiorca ma prawo do samodzielnego wyboru ubezpieczyciela. Dzięki temu będzie miał większą kontrolę nad jego kosztami.

Gdzie szukać najlepszych ofert leasingowych?

Jak znaleźć dobrą ofertę leasingu mając ograniczone możliwości ? Warto w takich przypadkach skorzystać ze współpracy ze specjalistami. W ERES Finanse każdy może liczyć na to, że znajdzie ofertę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb, dzięki której sfinansuję zakup niezbędnego do prowadzenia firmowej działalności sprzętu, nie obciążając przy tym budżetu, bez narażania się na utratę płynności finansowej. Co ważne, to ERES Finanse odpowiada za znalezienie najlepszej oferty, a klient zgłaszający się po pomoc będzie musiał tylko ją zaakceptować.